Mody w grach – dlaczego ich używamy?

O tym, że żyjemy w dobie gier, które powalają swoją grafiką wie każdy. Czasami jednak deweloperzy zapominają o tym czego naprawdę pragną gracze. Niektórzy wolą po prostu piękne piksele i to im wystarcza inni natomiast cenią sobie wygórowany gameplay, wciągającą fabułę jednak prawda jest jedna, wszyscy kochamy mody w grach.

No cóż, każdemu się nie dogodzi, przez co niektóre gry tracą na popularności. Mamy oczywiście takie gry jak Skyrim czy Wiedźmin, które po prostu powalają mnóstwem możliwości mimo to niech ktoś pierwszy rzuci kamień kto ich nigdy nie modował!

Znalezione obrazy dla zapytania skyrim mods

Na tapetę weźmiemy Skyrima, gra, która posiada mnóstwo misji, ukrytych wątków, smaczków a do tego wszystko, „oblane” przyjemną dla oka grafiką. No żyć nie umierać! Mimo wszystko dla gracza, który nabił już tysiąc godzin zaczyna się to robić mdłe i męczące. Z pomocą przychodzi Warsztat Steam, z wachlarzem pełnym zmian. Jako typowa kobieta, dla której wygląd jest najważniejszy kreator postaci jest bardzo ubogi. Dlatego mój folder zapełnia się o dodatkowe 2GB plików z włosami, oczami, kolorami oraz rasami. Stworzenie idealnej istoty zajmuje mi około dwóch do trzech godzin a co za tym idzie? Więcej zabawy!

Podobny obraz

Postać jest, zapał jest, no to wkraczamy do świata, ale chwila, ile razy można przechodzić to samo? I tak dalej i tak dalej, modów jest miliony a ogranicza nas tylko miejsce na dysku. Osobiście mogę się pochwalić, że mój rekord to 200GB zajętych przez mody do samego Skyrima. Nie ukrywam gra się trochę przycinała lecz dało się grać na najwyższych ustawieniach, przy stałych 90FPS. Nie ujmując konsolom jest to jeden z większych argumentów które skłaniają mnie jednak do grania w takie gry na Pc.

Podobny obraz

Mody zostały stworzone po to, by bawić oraz by poprawiać to co nie zostało zauważone przez twórców. Jest to coś co oferuje gracz graczowi, a kto inny zrozumie tak dobrze potrzebującego, jak nie osoba, która sama czegoś potrzebuje. Pamiętajmy, jednak że tacy stwórcy poświęcają na to sporo czasu, więc jeśli tylko macie możliwości to wspierajcie ich, oceniajcie modulacje, bo to najlepsza nagroda za ich ciężką pracę!
A jak często wy modujecie gry? Pochwalcie się w komentarzu!

Natalia Króliczek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *