Recenzja Player One!

O tym, że uwielbiam chodzić do kina mogłabym pisać całe książki, lecz co z tego skoro nie każdy film jest godny polecenia? Jesteśmy faszerowani słabym kinem, bez większej głębi i wyrazu. Horror? Meh… kolejny stwór, który wyskakuje. Romans? NIE! PO PROSTU NIE! Komedia? Wow, żarty o genitaliach… Ekranizacje gier? No właśnie! Brakuje nam naprawdę dobrego filmu w tym roku o grach komputerowych. A nie. czekajcie! Już mamy taki film! PLAYER ONE!

Znalezione obrazy dla zapytania player one

Poznajemy nastolatka, który nie ukrywajmy jest aspołeczny. Ucieka więc do świata wirtualnego, by tam stać się bogiem swojego świata. Poznajemy cały proces tworzenia społeczności OASIS oraz tego, jak wszystko się zaczęło, aż do smutnej wiadomości jaką jest śmierć twórcy. Stwórca nie zostawił jednak graczy samych sobie, zaoferował im przejęcie udziałów firmy za rozwiązanie trzech zagadek razem z wyzwaniami, przez co zaczyna się prawdziwy wyścig o śmierć i życie. Czy młody bohater poradzi sobie wraz z przyjaciółmi?

Cała produkcja jest oblepiona różnymi ester eggami z gier, filmów, komiksów i książek. Na samym początku może być to trochę odrzucające, lecz z czasem tylko się cieszymy, gdy uda nam się coś rozpoznać, przez co nabywamy sentyment do pewnych rzeczy. Możemy zauważyć między innymi:
-Smugę z Overwatch.
-Samochód z Powrotu do przeszłości.
-Motor z Akiry.
I wiele innych co możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach .(źródło: moviesteem)

Znalezione obrazy dla zapytania player one

Podobny obraz

Kolejnym elementem cieszącym oko są efekty specjalne, które moim skromnym zdaniem są zrobione naprawdę dobrze. Przejścia między światem realnym a wirtualnym nie męczą, eksplozje nie są przesadzone a postacie mają zachowane prawidłowe proporcje, czego chcieć więcej? No tak, dobrej muzyki! Która akurat tutaj była genialna, oczywiście również to jeden wielki ester egg!

Jedynym minusem dla mnie jest postać głównego złego bohatera, nie wiem, czy to przez grę aktorską, czy może taki właśnie miał być, lecz dla mnie był zdecydowanie za sztywny i nie miał tego badassowego przytupu.

Znalezione obrazy dla zapytania player one

Film jest jak najbardziej kwintesencją grania w MMORPG, mamy tutaj klany, wojny, wbijanie expa i wiele innych. To pokazuje nam prawdę o tym, że przez gry możemy poznać naprawdę świetnych ludzi, z którymi spędzimy może i nawet całe życie. Przecież każdy z nas był choć raz w takiej gildii, która wczuwała się aż tak mocno! Tam, gdzie ludzie tam też zło, ekranizacja pokazuje nam również jak niebezpieczny jest internet i to, że nie zawsze warto szybko ufać ludziom. W końcu nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie. Więc jeśli jesteś rodzicem, warto zabrać dziecko do kina na Player One, by zobaczyło na własne oczy co to Internet.

Podsumowując film bardzo mi się podobał, jest jak najbardziej na plus. Ma wszystko, czego mu potrzeba, dobra fabuła i świetna muzyka dopina całość. Nie znajdziecie tutaj męczących bohaterów ani przeciągającego się wątku. Player one jest dla każdego kto choć raz zagrał w grę MMO, ponieważ zrozumie problemy głównego bohatera.

To, co wybierzecie się do kina?

Natalia Króliczek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *